Híres almák by www.hikingartist.com |
A digitális forradalmár halála óriási visszhangot váltott ki világszerte. Életútja gyorsan bejárta a világsajtót, és aki nem is tudott róla semmit, az is szembesült a ténnyel, hogy gyakorlatilag a nulláról indult. Egy jó ötleten és vízión kívül nem volt sokkal többje. Sem befolyásos szülők, sem biztos anyagi háttér, sem egyetemi végzettség. Mégis talált támogatót, befektetőt, embereket, akik hittek benne. Vajon ezért amerikai ez a történet már megint? Csak Amerikában történhet meg, hogy egy jó ötletből az egész világra kiható technológiai forradalom születik? Steve Jobs „csak” amerikai lehet?
Hát miért nem német, japán vagy éppen magyar lett Steve Jobs? Itt is vannak a pincében bütykölgető zsenik, szigorú oktatási rendszerek, tehetségkutató versenyek, ösztöndíjak... Mi az, amit az amerikaik még mindig jobban tudnak mindannyiunknál?
Nem félnek a kockázattól? Nem ciki őrültnek lenni, őrült ötletekkel? Nem a "papír" számít?
Mi történet volna, ha Steve egy magyar kisváros eldugott garázsában kezd kísérletezgetni?
Bezáratták volna, mert nincs hivatalosan műhelynek bejelentve, és nincs külön mosdó? Azonnal külföldre vitték volna az ötletét? Miért ilyenek jutnak az eszembe?
Miért van az az érzésem, hogy mégis csak Amerikában kötött volna ki?
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése